KATYŃ, 6 dni
(Dyneburg - Smoleńsk - Wilno)

Od: Do Cena:
2017-09-05 2017-09-10 1790 zł sprzedaż zakończona

Opis:
Słowo Katyń mieści w sobie dużo więcej niż sama nazwa wsi gdzieś w Rosji, dużo więcej niż nazwa miejsca, gdzie wiosną 1940 roku zamordowano ponad cztery tysiące polskich jeńców wojennych. W słowie Katyń kryją się losy prawie 22 tysięcy polskich oficerów i podoficerów - Wojska Polskiego, Policji, Korpusu Ochrony Pogranicza, a także innych urzędników czy po prostu inteligencji, osadzonych i zamordowanych przez NKWD na mocy decyzji Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Partii Komunistów (później KPZR), wydanej na wniosek Ławrientija Berii, pochowanych w zbiorowych mogiłach w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie, Charkowie, Miednoje…

Kraje: Litwa, Łotwa, Rosja,
Transport: autokar
Ilość dni: 6
Dopłata do jedynki:300

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 – KOWNO, rynek, ratusz, kościoły, ruiny twierdzy, ew. przerwa na obiad (we własnym zakresie) - DYNEBURG, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, spacer po centrum miasteczka, nocleg. Przejazd ok. 620 km.

Dzień 2
DYNEBURG, po śniadaniu wyjazd do Rosji – SMOLEŃSK, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 520 km.

Dzień 3
SMOLEŃSK, śniadanie, autokarowy objazd miasta z możliwością obejrzenia imponujących pozostałości średniowiecznej twierdzy, cerkwie - KATYŃ, pobyt na Polskim Cmentarzu Wojennym, (ew. msza święta). Wizyta na miejscu katastrofy samolotu prezydenckiego – GNIAZDOWO, stacja kolejowa, miejsce ostatniego wyładunku więźniów. Powrót do Smoleńska, obiadokolacja i nocleg. Przejazd ok. 60 km.

Dzień 4
SMOLEŃSK, śniadanie – granica Rosja/Łotwa – Rzężyca (obecnie Rezekne) – Dyneburg (obecnie Daugapils) – WILNO, zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg. Przejazd ok. 690 km.

Dzień 5
WILNO, śniadanie – ZUŁÓW, miejsce urodzenia Józefa Piłsudskiego – WILNO: zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem: Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, cerkiew Św. Ducha, brama bazyliańska, Plac Ratuszowy i z zewnątrz Uniwersytet Wileński oraz pałac prezydencki, następnie Plac Katedralny i Katedra, cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu z 2000 rzeźb, najwspanialszy przykład rozwiniętego baroku w tej części Europy, kościół św. Anny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 190 km

Dzień 6
WILNO, śniadanie – wyjazd przez PONARY, miejsce masowych pochówków ofiar wielu narodowości - TROKI, czas wolny na obiad regionalny (płatny we własnym zakresie) z miejscowymi litewskimi specjałami (kartacze, babki kartoflane) – DRUSKIENNIKI spacer po kurorcie i nad Niemnem - granica – WARSZAWA. Przejazd ok. 950 km


Cena zawiera:
 • transport: autokar lub bus, w zależności od liczby uczestników (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-os łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 5 x śniadania, 5 x obiadokolacja
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opiekę pilota na całej trasie
 • opłaty drogowe, parkingowe

  Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług przewodnika lokalnego polskojęzycznego w Wilnie - ok. 20 euro (płatne pilotowi)
 • kosztów wizy rosyjskiej i dokumentacji wizowej – 350 zł
 • dopłaty do pokoju 1-os. – 300 zł
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

  Inne:
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy Pałacu Kultury i Nauki (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 06.00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.
 • sugerujemy zabranie zniczy na Cmentarz Polski i miejsce katastrofy
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach ok. 3000 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

  WARTO WIEDZIEĆ:
  Waluta
  Rosja: Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Petersburgu polecamy wymieniać euro lub dolary. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby. Litwa, Łotwa - obowiązującą walutą jest euro
  Płatność kartą
  W Krajach Nadbałtyckich i Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.
  Wyżywienie
  Śniadania, obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Ważne
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).


 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio