WYCIECZKA DO PETERSBURGA: Przez Rygę, Tallin i Wilno - autokar (8 DNI)


Opis:
Cztery stolice, każda posiadająca swą odrębną niesamowitą historię. Ryga znajdująca się u ujścia Dźwiny do Bałtyku, Tallin leżący nad Zatoką Fińską oraz Wilno otoczone Pojezierzem Wileńskim. Wszystkie one wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odnajdziemy w nich klimat średniowiecznych miast, kameralnych i przytulnych, a także wynikającą z religii surowość świątyń i świadczące o niegdysiejszym bogactwie miejscowych kupców domy. Już na pierwszy rzut oka różnią się w charakterze od Petersburga, klasycystycznego i majestatycznego. Kapiące bogactwo pod-petersburskich pałaców, bogate wnętrza prawosławnych cerkwi i eksponaty Ermitażu. Wszystko w dawnej stolicy świadczy o potędze Rosji.


Kraje: Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja,
Transport: autokar
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:750 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 – granica z Litwą – Kowno – granica Litwa / Łotwa – Kircholm, wieś na południe od Rygi, na lewym brzegu Dźwiny, miejsce zwycięskiej bitwy polskiej husarii, która 27 IX 1605 rozegrała się pod wodzą J.K. Chodkiewicza, obecnie Salaspils – RYGA, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Przejazd ok. 670 km.

Dzień 2
RYGA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne, ratusz. Wyjazd w kierunku Estonii - granica Łotwa / Estonia - Parnawa – TALLIN, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 320 km.

Dzień 3
TALLIN, po śniadaniu zwiedzanie zabytków Dolnego i Górnego Miasta, m.in.: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła, ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, pałac - rezydencja Piotra I Wielkiego, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska – Narwa – granica Estonia / Rosja - PETERSBURG, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 370 km.

Dzień 4
PETERSBURG, po śniadaniu wycieczka do PETERHOFU, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najpiękniejsze fontanny i kaskady. Dalej wycieczka objazdowa po mieście, m.in.: Plac Teatralny, nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspa Wasilewska, Pałac Marmurowy, Newski Prospekt, Smolny, krążownik „Aurora”, Sobór Kazański, katedra Św. Izaaka (wewnątrz), Admiralicja, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Newie (fakultatywnie). Nocleg.

Dzień 5
PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie (przejazdy metrem): Ławra Aleksandro-Newska, cerkiew „Spas na Krowi” oraz Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Obiadokolacja. Czas wolny. Fakultatywnie - wieczorek folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem. Nocleg.

Dzień 6
PETERSBURG, po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA, zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Czas wolny na spacer carskim ogrodem – PSKÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 320 km.

Dzień 7
PSKÓW, po śniadaniu zwiedzanie: Kreml z XIII wiecznymi obwarowaniami, Sobór św. Trójcy – granica Rosja / Łotwa, przejazd na Litwę - WILNO, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 460 km..

Dzień 8
WILNO, po śniadaniu spacer po starówce, ok. godz. 12.00 wyjazd - granica Litwa / Polska – WARSZAWA, powrót w godzinach wieczornych. Przejazd ok. 500 km.

Łączna trasa (nie uwzględniając przejazdów po Petersburgu i innych zwiedzanych miastach) wynosi ok. 2800 km, nie ma nocnych przejazdów, a biorąc pod uwagę stosunkowo dobre drogi i luksusowy, wygodny autokar, sądzimy, że przejazd w żadnym dniu nie powinien zbytnio Państwa zmęczyć.


Cena zawiera:
 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty drogowe, parkingi

  Cena nie zawiera:
 • kosztów wizy do Rosji - 350 zł
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, przejazdów metrem w Petersburgu - ok. 120 euro, płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki)
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

 • Fakultatywnie w Petersburgu:
  • rejs statkiem po Newie – ok. 15 Euro
  • wieczorek folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem – ok. 35 Euro


  Inne:
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy Pałacu Kultury i Nauki (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 06.00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami
 • zniżka dla dzieci przy zakwaterowaniu z rodzicami na dostawce - 100 zł
 • min. liczba uczestników - 25 osób
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

  Warto wiedzieć:
  Waluta
  Rosja: Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Petersburgu polecamy wymieniać euro lub dolary. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.
  Litwa, Łotwa i Estonia - obowiązującą walutą jest euro Płatność kartą
  W Krajach Nadbałtyckich i Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.
  Wyżywienie
  Śniadania, obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Ważne
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio